top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOsmania

Łaźnia turecka - obowiązkowa atrakcja na wakacjach

Klasyczna łaźnia turecka to obowiązkowy przystanek na orientalnych wakacjach. To także wyjątkowy rytuał, który dla wielu Polaków i Polek (tak, hammam jest również dla kobiet) jest wręcz pociągający.Łaźnia turecka
Łaźnia turecka


Istota hammamu


Wnętrze łaźni tureckiej (hammamu) to miejsce stworzone dla osób kochających wysokie temperatury, które grubo przekraczają 30 stopni Celsjusza. Panuje tu też — co raczej zrozumiałe — duża wilgotność, która jeszcze bardziej intensyfikuje pocenie i wynikający z niego proces oczyszczania organizmu z toksyn.


Co można robić w łaźni tureckiej?


"Procedura" korzystania z łaźni tureckich jest raczej dość prosta. Ludzie kąpią się w nich zwykle nago, choć czasem można spotkać kogoś, kto ubierze strój kąpielowy lub ręcznik. Z tego powodu łaźnia turecka jest otwarta dla kobiet lub mężczyzn o innych porach. Najczęściej wygląda to tak, że mężczyźni mogą z niej korzystać od rana do południa, a kobiety od południa do wieczora.


Codzienne sprawy, niecodzienna kąpiel


Dla mieszkańców Turcji hammam to idealne miejsce na spotkania towarzyskie. W trakcie kąpieli można np. polewać ciało zimną i gorącą wodą, wylegiwać się na gorących kamieniach, a także... pić herbatę po turecku i plotkować z przyjaciółkami. Ważne, aby w trakcie pobytu pić duże ilości wody.

Turecka łaźnia to obowiązkowy punkt każdych, orientalnych wakacji. Co ciekawe, kilka takich miejsc działa również w Europie (np. na Węgrzech).

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page