top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOsmania

Czy Turcy obchodzą święta Bożego Narodzenia?

Oficjalnie w Turcji nie obchodzi się świąt Bożego Narodzenia. Nie oznacza to jednak, że tradycje z nim związane nie pojawiają się w tym kraju. Pojawiają się i to coraz częściej, jednak nie za sprawą rdzennych mieszkańców, a obcokrajowców. W dużych miastach i kurortach turystycznych często można natknąć się na choinkę i inne tradycje związane z Bożym Narodzeniem, co z założenia ma zadowolić turystów, którzy spędzają tu swoje święta. Okres Bożego Narodzenia nie jest wolnym od pracy w Turcji.Święta w Turcji, czy Turcy obchodzą Boże Narodzenie.
Święta w Turcji


Bożonarodzeniowe święta w Turcji - jak wyglądają?


W Turcji nie ma hucznych obchodów Bożego Narodzenia między innymi dlatego, że mieszkańcy bardziej skupiają się na obchodzeniu zakończenia roku. W tym wyjątkowym dniu, czyli 31 grudnia Turcy wręczają sobie prezenty. Wielu z nich jest zatem nieco zdziwionych tym, że Europejczycy przekazują sobie podarki wcześniej, czyli 24 grudnia.

Dla większości mieszkańców koniec roku to nie są dni wolne od pracy w Turcji, jednak wielu pracodawców dbających o swoich pracowników zapewnia im w tym dniu przynajmniej połowę jego czasu wolną.


Sylwester w Turcji


W wielu domach 31 grudnia organizowane są uroczyste obiady, w czasie których oczywiście serwowana jest tradycyjna kuchnia turecka. Choć Sylwester w Turcji obchodzony jest uroczyście, nie jest on uznawany za święto państwowe.

Coraz częściej jednak zdarza się, że bożonarodzeniowe święta w Turcji obchodzone są 24 grudnia, co związane jest przede wszystkim z dopasowaniem się do turystów, którzy w tym okresie często wypoczywają w tym kraju.

440 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


info
Jan 31

To prawda. Jednak w hotelach wygląda to ciut inaczej i dla turystów są gotowi na pewne poświęcenia 😉. My spędzaliśmy okres świąt na Riwierze Tureckiej i powiem, że Wigilijne party, chodź odmienne od typowej polskiej tradycji zaskoczyło mnie. Poczyniłem film z tego wydarzenia i mam nadzieję, że stanie się motywacją aby chodź raz spędzić Boże Narodzenie w ten sposób 😜


https://youtu.be/CqXBdSSc6FU


Pozdrawiam - KajdowyLike
bottom of page