Falafel to jedno z najpopularniejszych dań kuchni tureckiej. Zajadamy się nim przede wszystkim w dobrych restauracjach, kotlety z ciecierzycy w Turcji są tradycyjnie przygotowywane w domu. Co warto o nich wiedzieć?
Jak powstaje słynny, turecki falafel?
Turecki falafel to danie, które na dobre zadomowiło się w kuchni wegetariańskiej. Jego cechą szczególną jest chrupiąca skórka oraz miękki środek. Do przygotowania dania falafel wykorzystuje się tylko i wyłącznie surową ciecierzycę. Jako dodatki możemy wykorzystać:
imbir,
gałkę muszkatołową,
czosnek,
kardamon,
cebulę.
Pieczony falafel cieszy się prawie tak dużą popularnością, jak smażony. Falafel z ciecierzycy może stanowić substytut mięsa w daniu głównym, jednak bardzo często podaje się go do kebaba czy jako wegetariański fast food.
Jak podawać falafel?
Sos do falafela to przede wszystkim tahini, powstające z pasty sezamowej, jogurtu, natki pietruszki, soku z cytryny i czosnku. Niektórzy podają go z sosem jogurtowym bądź czosnkowym, w zależności od preferencji. Kalorie falafela wynoszą w podstawowym ujęciu około 330 kcal w przeliczeniu na 100 gram, choć kaloryczność całego dania podnosi sos i ewentualne dodatki, takie jak bułka, ryż lub inne dodatki o dużej zawartości węglowodanów.
Gdzie można zjeść dobry falafel turecki?
Turecki falafel jest tradycyjnie przygotowywany w arabskich domach, jednak w Polsce zdecydowanie lepiej zamówić go w dobrej restauracji. Falafel Warszawa cieszy się dużą popularnością zarówno wśród osób, które lubią kuchnię turecką, jak i tych, które preferują jedzenie wegetariańskie. W naszej restauracji zjesz prawdziwego falafela, przygotowanego zgodnie z turecką recepturą, ponieważ to właśnie my w Warszawie serwujemy oryginalne dania kuchni tureckiej. Serdecznie zapraszamy na wegetariańską kuchnię turecką!
Opmerkingen