top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOsmania

Turecki falafel - co warto o nim wiedzieć?

Falafel to jedno z najpopularniejszych dań kuchni tureckiej. Zajadamy się nim przede wszystkim w dobrych restauracjach, kotlety z ciecierzycy w Turcji są tradycyjnie przygotowywane w domu. Co warto o nich wiedzieć?Turecki falafel w Osmanii
Falafel Osmania


Jak powstaje słynny, turecki falafel?


Turecki falafel to danie, które na dobre zadomowiło się w kuchni wegetariańskiej. Jego cechą szczególną jest chrupiąca skórka oraz miękki środek. Do przygotowania dania falafel wykorzystuje się tylko i wyłącznie surową ciecierzycę. Jako dodatki możemy wykorzystać:

  • imbir,

  • gałkę muszkatołową,

  • czosnek,

  • kardamon,

  • cebulę.

Pieczony falafel cieszy się prawie tak dużą popularnością, jak smażony. Falafel z ciecierzycy może stanowić substytut mięsa w daniu głównym, jednak bardzo często podaje się go do kebaba czy jako wegetariański fast food.


Jak podawać falafel?


Sos do falafela to przede wszystkim tahini, powstające z pasty sezamowej, jogurtu, natki pietruszki, soku z cytryny i czosnku. Niektórzy podają go z sosem jogurtowym bądź czosnkowym, w zależności od preferencji. Kalorie falafela wynoszą w podstawowym ujęciu około 330 kcal w przeliczeniu na 100 gram, choć kaloryczność całego dania podnosi sos i ewentualne dodatki, takie jak bułka, ryż lub inne dodatki o dużej zawartości węglowodanów.


Gdzie można zjeść dobry falafel turecki?


Turecki falafel jest tradycyjnie przygotowywany w arabskich domach, jednak w Polsce zdecydowanie lepiej zamówić go w dobrej restauracji. Falafel Warszawa cieszy się dużą popularnością zarówno wśród osób, które lubią kuchnię turecką, jak i tych, które preferują jedzenie wegetariańskie. W naszej restauracji zjesz prawdziwego falafela, przygotowanego zgodnie z turecką recepturą, ponieważ to właśnie my w Warszawie serwujemy oryginalne dania kuchni tureckiej. Serdecznie zapraszamy na wegetariańską kuchnię turecką!

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page