top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOsmania

Tureckie śniadanie - przepisy proste i zdrowe

Turcja słynie nie tylko z pięknych krajobrazów, ale również z ciepłego klimatu, który zdecydowanie sprzyja uprawie różnych wspaniałych, południowych owoców. To dlatego będąc w Turcji, można zasmakować bardzo dobrych, obfitych śniadań z dużą ilością rodzynek, daktyli czy oliwek. Jak zjeść tureckie śniadanie? Z pewnością będzie ono smaczne, zdrowe i proste, możesz je z powodzeniem znaleźć również w Polsce!Tureckie śniadanie Osmania
Tureckie śniadanie


Jak wyglądają tureckie śniadania?


Turcy na śniadania jedzą przeważnie pieczywo — uwielbiają biały chleb i bułki pod wieloma różnymi postaciami, dlatego nie może tego zabraknąć na tureckim stole przy śniadaniu. Zamiast żółtego sera czy wędlin, które są popularne u nas, można tam spotkać słony biały ser, jaja po turecku lub na twardo, oraz oczywiście oliwki, pomidory czy ogórki, a także miód czy jogurt naturalny. W Turcji czasami spożywa się też sucuklu yumurta — czyli klasyczną jajecznicę z dodatkiem tureckiej kiełbasy wołowej.


Czy Turcy jedzą zdrowo?W tureckiej kuchni często występuje mięso, jednak dobre gatunkowo — wołowina czy baranina. Spożywa się też spore ilości białego czy żółtego serca w różnych postaciach, ale i białego pieczywa. To wszystko jednak zdecydowanie równoważy mnogość świeżych lub marynowanych warzyw i owoców, głównie super zdrowych oliwek, pomidorów czy innych. Można też spotkać tureckie śniadania z dodatkiem rodzynek, fig czy daktyli, bardzo popularnych w krajach basenu Morza Śródziemnego. Jaja po turecku to po prostu jaja w koszulce położone na chmurce z jogurtu greckiego doprawionego przyprawami Zasadniczo tureckie śniadanie jest jednak bardzo proste — przypomina nieco te w innych krajach świata, gdzie spożywa się głównie pieczywo, jaja, sery czy wędliny oraz warzywa i owoce. Z pewnością jest jednak smacznie i zdrowo — takie posiłki warto celebrować! Zwłaszcza z naszym wyjątkowym menu w restauracji Osmania na warszawskim Powiślu.


32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page